Individualna terapija s pari in posamezniki
Terapije za posameznike in pare
Kaj lahko pričakujete od terapije?
- že po prvih srečanjih ozavestite vzroke sedanjih težav (nezadovoljene potrebe iz otroštva in zamere do staršev) ter spoznate tiste dele sebe, ki ste jih v času odraščanja na področju delovanja, čustev, občutkov, mišljenja, izgubili
- spoznate delovanje lastnih obramb, ki ste jih morali v otroštvu razviti, da ste lahko kljubovali stresnim situacijam, sedaj pa vas ovirajo v intimnih odnosih z ljudmi
- podoživite frustracije s partnerjem in ozavestite njihov izvor v otroštvu ter zacelite rano, ki je ob tem nastala
- določite vizijo, smer, v katero želite voditi svoje življenje
- naučite se zavestnega pogovora, ki vnese v odnose večji mir, občutenje, da ste slišani in slišite drugega, širi polje varnosti, zaupanja in povezanosti
- par se lahko zaveže k spremembam svojega vedenja, katerega cilj je dober (partnerski) odnos
- partnerja ponovno prebudita zabavne vsebine, skupne aktivnosti (presenečenja, pozornosti,…) med njima in v družini (ustvarjanje in ohranjevanje družinskih tradicij itd.)
Več o terapiji
Terapije potekajo na vsakih 14 dni (isti dan, isto uro). Eno srečanje s parom traja dve uri (120 minut), s posameznikom pa eno uro (60 minut).
Po uvodnem srečanju, ki je namenjeno spoznavanju situacije pri paru / posamezniku in predstavitvi načina dela, se odločite ali boste s terapijami nadaljevali. Če se partnerja ali posameznik odloči za nadaljevanje, je potrebnih 10 do 12 srečanj, da pregledamo vsa področja odnosov in da razrešimo najtežje konflikte, utrditi nov način komuniciranja (zavestni pogovor), narediti vizijo za naprej in vnesti radost v življenje.
Moja vloga pri terapevtskem (t.j. zdravilnem) procesu pri parih je, da ustvarim varen prostor za pogovor o temah, o katerih se sami ne zmorete pogovoriti ter omogočiti in voditi pogovor, s katerim popeljem par iz konfliktne situacije.
V času trajanja terapije udeleženci najdejo načine in pridobijo veščine za reševanje družinskih težav in ustvarjanje kompromisov v odnosih. Ko skozi terapevtski proces pridejo drug drugemu nasproti, utrjujejo nova spoznanja, ki jih oblikujejo v nova vedenja in praktična dejanja. Pri parih, ki so zaznamovani s težjimi preizkušnjami kot je npr. nezvestoba, lahko terapije trajajo tudi dlje časa.
Priporočam udeležbo na vikend delavnici, kjer je poleg individualnih pogovorov predstavljen tudi teoretični okvir, ki pripomore k boljšemu razumevanju zakonitosti človeka in medsebojnih odnosov.
Komentarji
Še brez komentarjev.